Dziecko z ADHD

Udostępnij Skomentuj

Zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi, czyli ADHD u dzieci, najtrafniej zdiagnozować na początku edukacji szkolnej malucha. Tego typu przypadłość często identyfikuje się z dziecięcą niesfornością i brakiem dyscypliny. Dziecko z ADHD potrzebuje dużej uwagi oraz cierpliwości ze strony rodziców i opiekunów. Zignorowane objawy ADHD u dzieci mogą mieć poważne skutki w przyszłości.

ADHD u dziecka


Pierwszym niepokojącym sygnałem dla rodziców i nauczycieli jest fakt, że dziecko jest nadpobudliwe i nie może skupić się na jednej rzeczy w szkole. Objawy ADHD u dzieci mogą pojawić się już w przedszkolu, jednak najlepiej rozpoznawane są na początku edukacji szkolnej. Nadpobudliwość ruchowa u dzieci najczęściej występuje u chłopców jednak zdarza się, że dziewczynki także cierpią na tego typu przypadłość.

 

Przeczytaj więcej o nadpobudliwości u dzieci, wejdź i zobacz: Zespół nadpobudliwości psychoruchowej u dzieci

 

Warto wspomnieć, że nadpobudliwość ruchowa u dzieci to zaburzenie uwarunkowane genetycznie, dlatego też nie powinno się obwiniać za to rodziców. Dziecko z ADHD to nie tylko problem z usiedzeniem w jednym miejscu dłuższy czas. Objawy ADHD dotyczą oprócz sfery ruchowej także poznawczej i emocjonalnej. W momencie gdy rodzic zauważy niepokojące zachowania dziecka polegające na niekontrolowaniu swoich ruchów, skakanie, bieganie bez celu warto skontaktować się z psychiatrą bądź psychologiem dziecięcym. Bardzo ważna jest odpowiednia diagnoza gdyż nie leczone objawy ADHD u dzieci mogą mieć poważne skutki w przyszłości, a nawet w dorosłym życiu.

 

Leczenie ADHD u dzieci


Po diagnozie ADHD u dziecka należy razem ze specjalistą dobrać odpowiednią terapie. Leczenie ADHD u dzieci to nie tylko farmakologiczne metody, ale również terapia zajęciowa, mowy oraz języka a także nowoczesna terapia EEG Biofeedback. Odpowiednia dieta oraz ustabilizowany tryb życia to także bardzo istotny element, na który rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę. Dziecko z ADHD powinno jeść pełnowartościowe i co bardzo ważne regularne posiłki. Sypialnia malucha powinna być uporządkowana, aby każda rzecz w zasięgu dziecka miała swoje miejsce.

 

Dowiedz się więcej o prawidłowym odżywianiu dziecka, zobacz: Otyłość u dzieci

 

Leczenie ADHD u dzieci trwa dość długo, dlatego też rodzice muszą okazać duże pokłady wyrozumiałości i cierpliwości dla swoich podopiecznych. Warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób dziecko spędza swój wolny czas. Zamiast sadzać malucha przed ekranem telewizora lepiej zabrać je na spacer i pobawić się z nim w różnego rodzaju zabawy ruchowe. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu to nie tylko doskonały pomysł na zacieśnienie rodzinnych więzi ale także pozwoli spożytkować nadmiar energii u naszego dziecka.

 

Zobacz jakie znaczenie ma zabawa na prawidłowy rozwój dziecka, wejdź: Wpływ zabawy na rozwój dziecka

Zobacz także

Dodaj komentarz

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej